Dane boiska

Grand Prix brytyjski jest zorganizowany na boisku niedaleko miejscowości Silverstone (komitat Northamptonshire), 130 km daleko na północny zachód od Londynu. Oryginalnie zostało budowane jako baza lotnicza samolotów bombardowych w czasie II wojny światowej. Pierwsze zawody Formuła-1 zostały zorganizowane tutaj w r. 1948. Już wiele razu modyfikowano łuk boiska - głównie w ostatnich 12 latach - aby wzwiększać ubezpięczenie zawodników i numer możliwości poprzedzania.

Na 5,1 km długim boisku jest 17 zakrętów (10 praworęcznych i 7 leworęcznych). Boisko zrównoważnie kombinuje wolne i szybkie zakręty z szybkimi prostymi częściami.

Chociaż grand prix brytyjski od wielu lat jets zorganizowany w Silverstone, od r. 2009 jego miejsce nie jest garantowane w kalendarzu zawodowym, bo upłynie pięcioletnia umowa o organizacji zawodów. Guru Formuły-1, Bernie Ecclestone, przekonał organizatorzy grand prix-u, aby rozwijali boisko na poziom modernych boisk. Dlaetgo w r. 2007 wydano 25000 funtów na budowanie nowych trybun, na nowe sprzęty w boksz-ach i na nowe centrum rozwojowe.

Z powodu nowicjusza Formuły-1, Lewis Hamilton, najprawdopodobnie o wiele wcześniej zabrakną bilety na grand prix. Niech Państwo zancznie wcześniej kupić bilety na te ciekawe zawody!

FBEEPIT_f1silverstone

Niech Państwo zapiszą sięna list
zapisanie się
odmówienie
Płacić kartą
Neo Interactive
mobilna wersja | pełna wersja