Dane boiska

Grand Prix kanadyjski zostanie zorganizowany w centrum Montreal, na wyspie stucznej, Île Notre-Dame, która jest na rzece St. Lawrence.Wyspa ta została budowana na wystawę światową, która było w r. 1967, potem kilka konkurencji na igrzyksu olimpyjnym w r. 1976 też tutaj były zorganizowane. Kiedy wcześne boiska już nie były ubezpieczne, organizatorzy wabrając rozwiązanie mniej kosztowne, przenosili tu boisko. Boisko dostało nazwę Circuit Gilles Villeneuve w r. 1982, po śmierci znanego kanadyjskiego zawodnika.

Szybkie boisko składa się z szybkich i wolnyxh zakrętów, oraz prostych części. Jest palnowanene na zawody samochodowe, ale przez caly rok jest korzystane jako normalna droga samochodowa. Dlatego rampy są bardzo blisko do afaltu, to już wielu doświadczonych pilotom powodowało problem. Najbardziej znaną częścią boiska jest ściana przy ostatnim przedziale, która z powodu napisu „Bienvenue au Québec" (Witajcie w Quebec) przez wieoe lat była znana jako ściania Quebec. Od r. 1999 ściana ta nazywa się Scianą Mistrzów, bo już trzy mistrzowie - Michael Schumacher, Damon Hill és Jacques Villeneuve - skończyli zawody wpadając na tę ścianę.

Wbrew tych trudnościom piloci lubią to boisko, bo można na nim poprzedzać, co jest najważniejszym elementem ciekawych zawodów. Z powodu fantastycznego otoczenia boiska i swoistego nastroju Montreal, grand prix kanadyjski jest idelnym wyborem dla tych kibiców, którzy chcą jechać za ocean.

Numer miejsc na trybunach i na miejscach stojących jets ograniczony, więc niech Państwo kupią bilety już teraz!Niech Państwo zapiszą sięna list
zapisanie się
odmówienie
Płacić kartą
Neo Interactive
mobilna wersja | pełna wersja