Dane boiska

Grand Prix Telefóniac zostamie zorganizowany w Montmelo, niedaleko Barcelony. Boisko zostało budowane w r. 1991, odtąd jest członkiem Formuła-1. Jest 4,7 km długie i jest jedno z najlpeiej budowanych boisk, z 8 leworęcznymi i 5 praworęcznymi zakrętami.

To jest jdno z boisk które są korzystane na testy też, dlatego i zawodnicy i inżynierzy dobrze znają całe boisko. Z powodu tego boisko to dostało wiele krytyk, bo wszystkie grupy tak dobrze znają miejsce, że na biegu nie ma wielkich wydarzeń. Wbrew krytyki w co roku są tutaj ciekawe i emocjonujące zawody. Michael Schumacher tutaj wygrał po raz pierwszy (w r. 1996) z grupą Ferrari; póżniej mnóstwo ludzi świętowało tu, Fernando Alonso, pierwszego Hiszpana, który wygrał na grand prix-u katalońskim (w r. 2004).

Dla kibiców najlepszym miejscem jest zakręt Elf, bo to jest jedno z rzadkich miejsc gdzie można poprzedzać. Dla pilotów jedna z najtrudniejszych całych zawodów części są ostatnie dwie zakręty nazywane New Holland.

Barcelona jest jedno z najbardziej kulturalnych miast w Europie. Między innymi to jest powodem tego, że bardzo wcześnie zabraknią bilety. Niech Państwo siię przygotują, niech kupują już teraz bilety!Niech Państwo zapiszą sięna list
zapisanie się
odmówienie
Płacić kartą
Neo Interactive
mobilna wersja | pełna wersja